Letné obecné slávnosti 2019

V dňoch 08.08. - 12.08.2019 sa uskutočnilo druhé stretnutie bratských obcí Naše kultúrne dedičstvo, spoločná budúcnosť - partnerstvo a tolerancia. Pozvané boli mestá Casavatore, Dabrowa Tarnowska, Nógradmarcal, Patvarc, Kászon, Fehérgyarmat, Klos, Brumovice. Stretnutie sa začalo 08.08.2019 slávnostným obecným zastupiteľstvom. V piatok 09.8.2019 bola pre hostí pripravená poznávacia exkurzia. V sobotu doobeda 10.08.2019 bola pre delegácie pripravená exkurzia do Topoľčianok a poobede sa nieslo v kultúrno-spoločenskom duchu-členovia delegácií sa zúčastnili hudobného programu, na ktorom sa im predstavili :FS Ďarmočan, Miro Jaroš, Bubnová show Campana Batucada, FS Čákovec, Kabát revival, La Gioia, Lukáš Adamec. V nedeľu 11.8. sa členovia delegácií zúčastnili sv. omše v Kostole Krista Kráľa v Golianove. Stretnutie bolo ukončené v pondelok záverečným vyhodnotením.

FOTOGALÉRIA TU

Pozvánka na Letné obecné slávnosti

Obec Golianovo všetkých srdečne pozýva na Letné obecné slávnosti, ktoré sa uskutočnia 10.08.2019 o 15,00 hod. na futbalovom ihrisku v obci.

Vstupné: 

deti do 15 rokov zdarma

domáci v predpredaji  3,00 €, na mieste 5,00 €

ostatní v predpredaji 5,00 €, na mieste 8,00 €.

INFO + predpredaj vstupeniek na Obecnom úrade v Golianove.

 los2019

Do školy na bicykli

Cyklo-turistický klub Dolná Nitra v spolupráci s obcou Golianovo organizuje 3. ročník kampane ,,Do školy na bicykli - Cez bicykel k zdravému mysleniu". Začíname od apríla miestnymi cyklotúrami, kde sa môžu prihlásiť deti i rodičia, a tak spolu tráviť čas aktívnym pohybom. Vyvrcholením je súťaž, ktorá prebieha v mesiaci máj (od 1.5. do 30.5.2018) a je zameraná na rozvoj nemotorovej dopravy. Škôlkari a školáci sa budú presúvať do škôlky, školy na kolobežkách, odrážadle, či bicykli. Bodku tejto kampane dajú spoločné cyklotúry, ktoré končia v júni. Pridajte sa k nám a buďte aktívnou súčasťou komunity.

Mgr. Tamara Krenželáková
predsedníčka klubu

20181

cyklotury

Prvé stretnutie bratských obcí v znamení tolerantnej budúcnosti Európy

V dňoch 03.08. - 7.08.2017 sa uskutočnilo "Prvé stretnutie bratských obcí v znamení tolerantnej budúcnosti Európy. Pozvané boli mestá Casavatore, Dabrowa Tarnowska, Kamez, Nógradmarcal, Patvarc, Kászon, Balassagyarmat. Stretnutie sa začalo 03.08.2017 slávnostným obecným zastupiteľstvom. V piatok 4.8.2017 bola pre hostí pripravená poznávacia exkurzia. Sobota 5.8. sa niesla v kultúrno-spoločenskom duchu-členovia delegácií sa zúčastnili hudobného programu, na ktorom sa im predstavili :FS Ďarmočan, Íreckí dôchodci, Jadranka Handlovská, Miro Jaroš, Gladiátor, Pop stars - Boney M. V nedeľu 6.8. navštívili členovia delegácií 80 r. Kostol Krista Kráľa v Golianove a unikátnu knižnicu v Oponiciach. Stretnutie bolo ukončené v pondelok záverečným vyhodnotením.

FOTOGALÉRIA

Stavanie mája 2017

Posledný aprílový deň v obci už tradične patril stavaniu mája. Pomáhala aj technika. Do centra obce sa na farebne zdobený máj prišli pozrieť obyvatelia rôznych vekových kategórií. Pre deti a ich rodičov bola pripravená opekačka.

FOTOGALÉRIA

Kniha o obci Golianovo

Novú knihu o obci Golianovo "Golianovský Gurmot" si môžete zakúpiť na obecnom úrade v Golianove za cenu 10 Eur.

FOTOGALÉRIA Z KRSTU KNIHY

Oslavy 860. výročia 1. písomnej zmienky o obci

Oslavy 860. výročia prvej písomnej zmienky o obci Golianovo boli v dňoch 5. - 7.8.2016.

FOTOGALÉRIA TU

Vyhodnotenie Do školy na bicykli 2016

Začiatkom júna prebehlo v Dolnej Nitre v obciach Golianovo, Veľký Lapáš a v Čechynciach vyhodnotenie kampane ,,Do školy na bicykli/Cez bicykel k zdravému myslenie, ktorej cieľom bolo pestovanie zdravých návykov, ako aj propagácia bicyklovej dopravy na krátke vzdialenosti. Do súťaže sa prihlásilo 102 žiakov, ktorí dali najavo, že bicykel je ideálny environmentalny dopravný prostriedok.
Pred súťažou boli žiakom rozdané dary a to reflexná vesta a prilba, ktorými sme chceli upozorniť, že viditeľnosť a bezpečnosť sú základnými prvkami na ceste. Vyhodnotenie samotnej súťaže prebehlo úspešne, detičky sa tešili z cien (bicykel, kolobežky, tenisové rakety, bicyklové doplnky) a zo sprievodnej komunitnej opekačky.
Tešíme sa na ďalší ročník kampane a pokračujeme v projekte ,,Cez bicykel k zdravému mysleniu", v našich miestnych cyklotúrach, ktoré budú opäť motivované výhrou o bicykel. Predsedníčka klubu: Mgr. Tamara Krenželáková

FOTOGALÉRIA

© Obec Golianovo 2014 - 2022, webdesign & layout by LF

Administrácia webu